Přiblížit se Silicon Valley: český IT start-up expanduje do San Francisca

March 28, 2019
April 17, 2020
|
Pavel Mach
|
2
Minutes

Tři roky fungování stačily českému start-upu Enehano, aby zamířil do Spojených států. Firma zabývající se implementací systémů pro péči o zákazníky a analýzou firemních dat otevře pobočku v San Francisku a přiblíží se tak dobytí Silicon Valley.

Důvodem expanze do Spojených států je možnost hlubší spolupráce se společností Salesforce, která je jedním z největších světových hráčů pro komunikaci mezi firmami a zákazníky. „V USA už za sebou máme několik úspěšných implementací, kde jsme nabrali cenné zkušenosti,“ říká šéf start-upu Jiří Mach.

V rozvoji na americkém území má start-upu pomoci také milionová investice od CzechInvestu, společnost byla rovněž vybrána do programu CzechAccelerator. Ten má firmě pomoci s získání kontaktů a rozvoji služeb v USA.

Start-up Enehano má v současnosti tři desítky zaměstnanců a meziročně rostl o 250 procent. Mezi jeho zákazníky patří banky nebo mobilní operátoři. Ziskem se ovšem začínající firma nechlubí. “Zhruba před rokem jsme si několik měsíců po sobě mysleli, že jej generujeme, a podle toho jsme se chovali. Bohužel se ale naše rozhodování zakládalo na špatných datech v Excelu a účetním systému,” popisuje Mach pro server Tyinternety.  “Uprostřed roku 2018 jsme se dostali do ztráty, ale do konce roku ji vyrovnali,” dodal Mach.

Celý článek, který o nás napsaly Tyinternety najdete zde.

Zaujaly vás naše služby?

Kontaktujte nás
Thanks for your email! We’ll get back to you ASAP.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Nejnovější článek