Vlastimil Zelina - Head of QA Enehano Solutions

October 10, 2021
August 30, 2021
|
Jaroslava Frišová
|
3
Minutes

Vlastimil Zelina je od léta 2021 Head of QA v Enehano Solutions.  

Na této pozici má několik výzev, které před ním stojí. Jsou to například vybudování QA Competence, vedení QA  týmu, stanovení QA strategie, a to jak na projektech, tak v Enehanu, tvorba testovacích plánů nebo samotné definování typů testů, které poskytujeme atd.

Jsem ráda, že jsem měla možnost ho hned na začátku vyzpovídat a zjistit, jak se mu u nás líbí, a jaké má zkušenosti. Zkrátka jak velkou bude pro nás posilou.

 

IT jako koníček

Už od mala jsem měl IT jako koníček. Na střední škole i na vysoké jsem dělal různé brigády. Až po škole jsem se rozhodl udělat z koníčku životní pracovní náplň. Nastoupil jsem do Home Credit jako projektový manažer. Bylo to pro mě opravdu náročné, byla to první opravdová zkušenost. Objevil jsem u sebe spoustu věcí, na kterých musím zapracovat – a to jak v odbornosti, tak v komunikaci. Projektový manažer je především výborný v komunikaci směrem ke klientovi i směrem ke kolegům.

Jaký byl pro tebe zajímavý projekt?

Nejzajímavějším projektem pro mě byla práce v Konica Minolta v projektu Workplace Hub. Dostal jsem možnost rozvíjet QA tým, nastavoval jsem procesy. Díky této firmě jsem se blíž seznámil s japonskou kulturou a jejich systému zavádění pravidel nebo nových procesů. Ačkoliv projekt nebyl úspěšný (z části díky COVID-19), znamenal pro mě velkou příležitost i kariérní posun.

Důležitost soft skills

V předchozí práci jsem měl velmi dobrého QA manažera, který mě toho spousty naučil z oblasti hard i soft skills, např.  jak komunikovat a vyjednávat, jak vést pohovory “one to one” nebo “salary review”.

Později jsem vedl QA tým složený z 12–14 lidí. V IT je každý člověk trochu jiný a já se s nimi postupně učil pracovat, odhalovat jejich povahy, motivaci, spokojenost (jak v týmu, tak jednotlivce) a dělat svou práci co nejlépe.

Myslím, že v IT je opravdu hodně tvrdohlavých lidí 😊. V tomto směru mi nejvíce pomáhá, že jsem velice trpělivý, ačkoliv rodina by se mnou jistě nesouhlasila.

Enehano – mladá dynamická firma 😊

Začátkem roku jsem se začal poohlížet po nové práci. Zpočátku to bylo jen mapování trhu, abych si případně doplnil potřebné znalosti a dovednosti.

Našel jsem inzerát Enehana, který mě okamžitě oslovil. Líbila se mi myšlenka návratu z korporátu do menší české firmy. Ovšem když jsem po pár dnech inzerát znovu otevřel, byl jiný. Řekl jsem si, že bude potřeba upřesnit si požadavky a zkusil je oslovit se svými zkušenostmi.

V tuto chvíli už máme i v Brně kancelář a budujeme pobočku s totožnými hodnotami a stejně dobrou atmosférou, jaká panuje v té pražské.  

V Enehanu chci vybudovat QA kompetenci se všemi “best practices” a popsaných procesů. Věřím, že z tohoto záměru budou všichni těžit, ať už to budou kolegové nebo zákazníci. Je to další dílek k růstu Enehana a expanze na nové trhy.

Co tě u nás překvapilo?

Překvapila mě tu atmosféra. Je skutečně hodně přátelská a uvolněná. Rozhodně víc “free”, než jsem čekal . Moc se mi líbí celková soudržnost a častá přátelství i mimo práci. Meetingy bere spoustu lidí „sportovně“ a nebojí se zavtipkovat.

Na druhou stranu je kladený velký důraz na budget a vykazování.  

Moc se mi líbí celková soudržnost a častá přátelství i mimo práci.

Jak zvládáš tuhle karanténní a home officovou dobu?

Zvykl jsem si. Na začátku mi hodně chybělo potkávat se s lidmi, naučili jsme si udělat online „drbárnu“, napsali jsme si, hodně jsme si volali.

Snažím se na této změně najít to dobré. Práce z domova mi šetří čas, který bych strávil dojížděním. Večer mohu nějakou práci ještě dodělat, už to není takový „zásah do soukromí“ a je to i ze strany rodiny vnímané jako běžné.
Hodně lidí se naučilo problémy řešit samostatně. V kanceláři se mohou kdykoliv někoho zeptat a na “home office” spousta lidí zkusí problém vyřešit samostatně něž někomu napíší či zavolají.

Zaujaly vás naše služby?

Kontaktujte nás
Thanks for your email! We’ll get back to you ASAP.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Nejnovější článek