info@enehano.cz

+420 725 817 421

Top
Enehano SolutionsSalesforce Salesforce? Nejlepší cloudové CRM pro Váš business!

Salesforce? Nejlepší cloudové CRM pro Váš business!

Je to zhruba půl roku, co jsem se poprvé dozvěděl o platformě Salesforce a říkal jsem si, proč jsem se s tímto CRM řešením nesetkal dříve. Ihned mě napadlo, proč tomu tak je.

 

Cloudové CRM

V prvé řadě asi to, že se jedná o cloudové řešení. Cloudové nástroje se do našich podvědomí teprve dostávají, natož abychom ve větší míře uvažovali nad jejich využitím a konkrétně na využití Salesforce platformy. Od svých studií až doposud jsem se pohyboval v prostředí, kde pod slovem „vývoj“ bylo a leckde stále je myšleno tzv. na zelené louce navrhnout, implementovat a nasadit systém, včetně zajištění hardwarových komponent. A tak by mohlo někoho napadnout, že Salesforce je pouze „klikací“ nástroj a tím pádem se nehodí v případech, kdy bychom ho chtěli aplikovat jako komplexní sofistikované řešení. I já jsem k těmto lidem chvíli patřil, avšak zanedlouho jsem došel k názoru, že opak je pravdou a hned Vám řeknu proč.

Na začátek bych Vám chtěl ukázat, v čem tkví kouzlo cloudového řešení a že se ho nemusíme bát. Mezi největší výhody řadím nezávislost na vlastní hardwarové výbavě a také nezávislost na softwarových aktualizacích. Ano, někdo by mohl namítnout, že nemá citlivá data po kontrolou, uložena někde ve svém úložišti. Ovšem nikde není dáno, že se data musí ukládat v podobě, ve které s nimi pracujeme. Data můžeme odesílat zašifrovaná a posléze je na základě klíče dešifrovat.

 

Unikátní platforma

A Salesforce samotný také není žádné „ořezávátko“. Tomuto CRM systému se z pohledu implementace a administrace podařilo skloubit dva přístupy. Přes webové administrační rozhraní dokážete připravit systém tak, aniž byste ovládali jediný programovací/skriptovací jazyk. Salesforce nabízí celou škálu základních typických oblastí, objektů a funkcionalit, kde při znalosti systému s nimi dokáže pracovat každý. A když už je potřeba, tak je umožněna implementace čehokoliv, co Salesforce v základu nenabízí. Mimo jiné je možné instalovat nové funkcionality, objekty atd. z Salesforce obchodu, který funguje na stejném principu jako Google Play.

Samo sebou, Salesforce toho umí a umožňuje mnohem více, avšak snažil jsem se zde vypíchnout ty zásadní věci. Kdybych zde měl popsat vše, s čím jsem se doposud setkal, tak by to dalo na pár desítek stran textu. V něm byste bohužel nepoznali to, co dělá Salesforce tak sofistikovaným nástrojem. Tím si jednoduše musíte projít sami.

Jen si představte, soustředíte se jen na svůj předmět podnikání, neřešíte věci spojené s údržbou systému, dostupnost na všech myslitelných platformách, a díky tomu můžete v reálném čase řídit celou Vaši společnost. Ano, to je Salesforce, vše na jedné platformě.

Když budete mít cíl, tak Salesforce Vám nabídne x cest, jak se k němu dostat. Zde je možné cokoliv.

Příště třeba u pokračování …

 

Milan Bodlák

Consultant Enehano Solutions

Linkedin profil

Milan Bodlák