Salesforce jako low-code platforma

July 7, 2020
July 7, 2020
|
Aleš Hanzlík
|
4
Minutes

Salesforce jako low-code platforma

Postupným vývojem si Salesforce vydobyl své místo jako přední leader ve světe low-code platforem. Efektivita a jednoduchost tohoto nástroje si získala srdce mnoha spokojených klientů, kteří tímto pronikli do světa, kde již neznamená „vývoj = znalost kódu“.  

Co to znamená?

Vývoj aplikací vždy byl v područí týmu developerů, kteří se starali o celkový vývoj, ke kterému jsou zapotřebí znalosti kódu, architektury, dávka trpělivosti a pečlivosti a také špetka „know-how“. Avšak toto již není pravidlem s příchodem low-code vývojového rozhraní. Nástroj, který díky své jednoduchosti, otevírá dveře pro vývoj aplikací i zaměstnancům z netechnických oblastí. Komplexní znalost programovacích jazyků zastupuje grafické rozhraní neboli „GUI – graphical user interface“.

Tato příležitost pro vývoj customizovaných aplikací nese hned několik výhod ať už pro zaměstnance, či samotnou společnost. Developerské týmy ušetří více času s vyřizováním nových požadavků, které si nyní mohou jiné týmy připravit dle svých představ. Firma tak nemusí nákladně rozšiřovat řady vývojového týmu. Ale i tomuto týmu se zde nabízí nové možnosti, jako je pokrytí technologického pokroku, jelikož s novými technologiemi, operačními systémy, prohlížeči je velice náročné držet tempo pro efektivní vývoj a díky tomu, že celá low-code platforma udržuje a podporuje nové technologie, je tak daleko snazší udržet si přehled v současných trendech.  

Low-code vs očekávání

Primární princip jsme si již shrnuli, chceme pracovat efektivně, ušetřit náklady a podpořit celkový růst zaměstnanců, ale co je vlastně potřeba zohlednit a očekávat od té správné platformy?

  • Datová centricita

Samotná aplikace je tak dobrá, jako data, na kterých je postavena a je také schopna jednoduché integrace s novými. Tato možnost přináší absolutně nový pohled na komplexní kontext v reálném čase, jelikož úspěšný byznys spoléhá na možnost mít rychlý přístup do velkého množství dat.  

  • Architektura na principu Cloudu

Samozřejmě vytvoření aplikace vyžaduje více než jen uživatelské rozhraní, je zde mnoho dalších malých služeb, které je třeba připojit a spravovat, od zabezpečení, certifikátů až po autorizaci či push notifikace. Low-code vývojové prostředí nabízí všechny tyto aditivní služby shromážděné na jednom místě v požadovaném formátu, takže i bez developerských zkušeností a s jednoduchostí jednoho přetažení je zaměstnanec schopen poskládat celou aplikaci, aniž by se dotkl kódu.  

  • Podpora skrze platformy

Díky této podpoře multi-plaftorm se již nemusíte spoléhat na specifickou vývojovou aplikaci pro jednu věc a následně přes jinou aplikaci pro věc druhou. Aby si podnik zachoval kompetitivního ducha napříč všemi dostupnými médii, je zapotřebí zajistit platformu, která nabízí „all-in-one“ řešení pro vývoj všech potřebných aplikací na jednom místě pro všechny dostupná zařízení.  

  • Drag-and-drop nástroje

Jedna z klíčových předností této platformy, která nabízí rychlý a kvalitní vývoj. Pokročilé drag-and-drop nástroje společně s grafickým rozhraním vytváří jedinečný prostor pro intuitivní správu za pomoci výběru, přidávání či pouze kliknutí jednotlivých elementů a jejich byznys logiky či nastavení.  

  • Flexibilita

Pro vývoj aplikací, které budou přesně odpovídat požadavkům pro byznys či klienta, je potřeba mít po ruce něco, co je otevřené novým možnostem a poskytuje flexibilitu tím i také plnou podporu všech nejvíce potřebných programovacích jazyků jako například Java, HTML5, Python, PHP atd. Samozřejmostí by mělo být škálování dle počtu transakcí přicházející od klienta a také zabudované nástroje na testování, analýzu a nasazení aplikací.  

Nenechte se omezovat kódem

To, že aplikace běží na bázi kódu, ještě neznamená, aby tak museli jednat i developeři. Lightning platforma nabízí možnosti, které umožňují vývoj customizovaných aplikací pro každého. Budoucnost není ve znalostech programovacích jazyků, ale v možnostech, jak vyvíjet aplikace, aniž byste je museli využít. Dle průzkumu, který provedla společnost Gartner bude v roce 2024 low-code způsob vývoje zodpovědný za více než 65% celkové vývojové aktivity.  Když si tedy položíme otázku, kdo může vyvíjet aplikace? Odpověď již díky lightning platformě známe. Každý!  

Zaujaly vás naše služby?

Kontaktujte nás
Thanks for your email! We’ll get back to you ASAP.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Nejnovější článek