Naučte se základy administrace Salesforce už za 8 týdnů

Naučte se základy administrace Salesforce už za 8 týdnů

Už v dubnu zahajujeme první online administrátorský kurz v Salesforce. Účastnice se během osmi týdnů seznámí s platformou Salesforce a její administrací. A to nejen po stránce teoretické, ale vše si hned vyzkouší samy implementovat v praxi – ve svém orgu, který tak budou po celou dobu postupně rozvíjet. V tomto duchu projdou všechna základní témata od datového modelu, přes zabezpečení a viditelnost dat, reporty až po tvorbu vlastních automatizovaných procesů. Vyzpovídala jsem lektorky Elišku Bušákovou, senior vývojářku a Magdalenu Rafaj, Senior administrátorku/junior vývojářku, aby nám kurz blíže popsaly.

Pro koho je kurz určený?

Kurz je určený pro všechny ženy, které mají chuť a čas naučit se něco nového. V ideálním případě se absolvováním kurzu mohou posunout ve své kariéře nebo jí dát možná i zcela nový směr. Salesforce je velice populární světová technologie. Po lidech, kteří s ní umí pracovat, ať už jako administrátor, vývojář či třeba analytik, je veliká poptávka.

Proč absolvovat kurz?

Protože možná právě tohle je ten správný odrazový můstek do světa IT. Rozhodně si rozšíříte obzory a navíc o technologii, která je na trhu jedničkou. Protože poznáte lidi, kteří mají bohaté zkušenosti a rádi to předávají dál. V neposlední řadě poznáte ženy, které možná také stojí před novými výzvami.

Co vás čeká?

Bude to makačka, ale za těch 8 týdnů skutečně pokryjeme solidní základy administrace Salesforce. Hodně bude záležet na každé účastnici, kolik si toho skutečně odnese. Kurz nebude pouze o těch pár hodinách, kde něco vykládáme a ukazujeme my, ale bude to především o vlastním zápalu pro věc. Bude to o samostatném plnění praktických cvičení a upevňování nově získaných informací a dovedností. Ke všemu samozřejmě máme připravené materiály, které kurz vhodně doplní. Myslím si, že není smělé říct, že pilná absolventka tohoto kurzu se následně může ucházet o juniorní pozici Salesforce administrátorky. Ostatně minulý kurz (ve stejném rozsahu) nám ukázal, že tomu tak skutečně je .

Registrace a výběr

Každé účastnici chceme dát maximum a abychom i při online formě stále měly kurz zároveň interaktivní, rozhodly jsme se omezit maximální počet účastnic na 14. Registrace probíhá přes Trailblazer.

Pokud bude zájem výrazně překračovat kapacitu, naplánujeme co nevidět další běh. Pokud tu čáru někde budeme muset dělat, pak vezmeme v potaz čas přihlášení a informace, které nám zájemkyně vyplní v registračním formuláři, tj. zejména jejich motivaci se kurzu účastnit, jakou to pro ně bude mít přidanou hodnotu.

Co od účastnit očekáváš / co oceňuješ?

Magdaléna: Vždy rády vidíme, když jsou účastnice nadšené učit se nové věci a vidí v našem kurzu potenciál, jak si rozšířit znalosti, naučit se něco nového a třeba se i kariérně posunout.  Oceňuji, že ve svých nabitých dnech jsou tyto ženy schopné a ochotné vyčlenit si prostor pro své vzdělání a rozvoj.

Eliška: Navíc pro mnohé účastnice je to první ponor do světa IT a rozhodně pro všechny jde o novou technologii, takže tohle nadšení a zároveň odvahu se do toho pustit, upřímně oceňuji.

Co tě na kurzu nejvíce baví?

Eliška: Baví mě předávat něco, co vím, někomu, kdo o to stojí a koho to posouvá novým směrem, který se rozhodl se vydat.

Magdaléna: Baví mě, když to baví ostatní .

Co ti kurz přináší, proč to děláš?

Magdaléna: Setkání s novými zajímavými lidmi, příležitost předat něco z toho co umím dál, pomoc ženám přejít do IT oboru.

Eliška: Souhlasím s Magdou a doplním snad jen příjemnou atmosféru, která se nám zatím na kurzech vždy dařila vytvářet. Ono za 8 týdnů se i trochu všichni poznáme a to je super. Online v tomto bude trochu výzva, ale věřím, že ji překonáme!

Co považuješ za úspěch proběhlého kurzu?

Magdaléna: Největší úspěch vidím v tom, že některé účastnice díky tomu kompletně změnily kariéru a začaly pracovat v  IT.

Kolik hodin trvá připravit kurz?

Eliška: Přesné číslo nepovím, ale připravit a dodat kurz, to je určitě přes 100 hodin práce.

Kde se ten nápad zrodil?

Eliška: Kdo s touto myšlenkou přišel prvně těžko říct. Co je ale důležité, že dala vzniknout podle mě krásnému projektu, ve kterým si každý, kdo za WiT stojí, našel to své PROČ. Za tu krátkou dobu, co fungujeme, tak již máme za sebou několik inspirativních setkání, spoustu odučených lekcí a spokojených účastnic, z nichž některé se již vezou na vlně nových kariérních možností.

Pokud vás tohle všechno oslovilo, můžete se na kurz přihlásit zde.

Můžete nás sledovat na Facebooku či LinkedIn. Neuteče vám žádný event.

Novinky a informace

Přímo do vaší emailové schránky

Prozkoumejte související články