Co nám v Enehanu dal a vzal teambuilding na Havaji

Co nám v Enehanu dal a vzal teambuilding na Havaji

S Enehanem je od samého začátku nerozlučně spjatý i sen o teambuildingu na Havaji. Náš příběh asi znáte. Vraťme se k tomu, jak se sen stal skutečností. Přišel den D, bylo 18. října 2022. Setkali jsme se v Praze na letišti, odkud se neuvěřitelných 53 enehaňáků vydalo vstříc velkému dobrodružství. Jak dopadl tento „sociální experiment“? Zažili jsme ponorku? Jak jsme zvládli vypjaté situace? Jaký měl teambuilding vliv na rozpracované projekty?

San Francisco a Salesforce Tower

Po večerním příletu jsme se začali srovnávat s 9hodinovým časovým posunem. Následujícího rána jsme se přesunuli do Salesforce Tower. Enehano je největší Salesforce partner v ČR, a tak jsme byli velmi vřele uvítáni v sídle samotného Salesforce. Nechali jsme se uchvátit překrásným výhledem z 61. patra a vychutnávali si nejlepší kávu v nejvyšší budově San Francisca. Okouzlil nás i střešní Salesforce park, který je zajímavý tím, že je domovem choulostivých rostlin (600 stromů a 16 000 rostlin) vysázených do 13 různých ekosystémů.

Výhled ze 61. patra Salesforce Tower.
„Havajský tým“ největšího českého Salesforce partnera v sídle Salesforce.

Poté jsme zamířili do města a rozdělili se na dvě skupiny. Jedna šla na prohlídku centra s jízdou legendární tramvají. Zatímco druhá navštívila věznici Alcatraz. Samozřejmě nechyběl společný výšlap na vyhlídku Golden Gate.

Vyhlídka Golden Gate

Ostrov Maui

Po dvou dnech v San Franciscu byl čas zvednout kotvy a vydat se do ráje. Ve 3.30 nám nastavené budíky nemilosrdně připomněly, že ve 4 hodiny odjíždíme na letiště a letíme na havajský ostrov Maui.

Na Maui jsme nejvíce obdivovali obratnost surfařů, zahlédli mořské želvy, navštívili prales a státní park Wai ́apa ́anapa. Maui je rozmanitý ostrov s panenskou přírodou, která je velmi malebná. Díky častým přeháňkám je krásně zelená, a navíc několikrát denně kouzlí na nebi duhu.

Pohled na ostrov ozdobený duhou se nám naskýtal několikrát za den.

A jestli byl čas na „osobní volno“? Ano byl. Část skupiny skončila na pláži, ať s knížkou nebo koktejlem v ruce. Příznivci aktivního odpočinku vyrazili na track do divoké přírody nebo objevovat krásy podmořského světa.

Státní park Wai ́apa ́anapa na ostrově Maui
Západ slunce z nejvyšší sopky ostrova Haleakalá jsme měli zahalený mraky.

Havajský ostrov Oahu

Po třech dnech v oáze klidu na ostrově Maui nás čekalo další dobrodružství na rušnějším Oahu. Po krátkém přeletu jsem se ocitli v hlavním městě havajských ostrovů – Honolulu a světoznámé pláže Waikiki. Navštívili jsme vyhaslou sopku Diamond Head, ze které se nám otevřel výhled na Tichý oceán i celé Honolulu, které jsme další dny objevovali.

Výhled z okraje kráteru vyhaslé sopky Diamond Head.

První den jsme navštívili světoznámý Pearl Harbor a uvědomili si, jak je tento kousek historie pro mnohé ještě stále citlivým tématem vzbuzujícím mnoho emocí.

Na Oahu jsme měli více času na vlastní program, takže jsme se různě rozprchli po ostrově a poznávali vodopády, pláže, hory a surfování. Vydali jsme se šnorchlovat do Hanauma Bay a závěrečný večer strávili plavbou na lodi s tradiční havajskou večeří při západu slunce.

Západ slunce závěrečného večera.

Na zpáteční cestě domů už nás čekala jen zastávka v LA. Prošli jsme se po chodníku slávy k Dolby Theatre, kde se předávají ceny Oscar nebo k Rodeo Drive, u nás proslavený především z filmu Pretty Woman.

Při prohlídce LA jsme se zastavili v Beverly Hills.

Jak jsme to zvládli?

V první řadě jsme museli zajistit, že se teambuilding, kterého se účastnilo dvě třetiny enehaňáků, nedotkne našich klientů a projektů. Tím, že cesta byla plánovaná rok dopředu, jsme s předstihem zvládli pečlivě zanalyzovat a následně minimalizovat veškerá rizika, upravit kapacity na projektech a odbavit klíčové požadavky. Velký dík patří třetině enehaňáků, kteří z mnoha důvodů zůstávali v ČR a pomohli nám překlenout dva týdny bez jediného zásadního zádrhelu u našich klientů.

Jak se blížil termín odletu na Havaj, vyvstávalo spoustu otázek.

  • Zvládneme být s kolegy tak dlouho spolu?
  • Nebudeme mít ponorku?
  • Co když to našemu týmu spíše uškodí?

Byl to takový malý sociální experiment, jak to popsal spoluzakladatel Enehana. Ptáte se, s jakým výsledkem? Musím upřímně říct, že s nejlepším možným. Jako tým jsme se ještě více stmelili. Poznávali jsme se v nekomfortních situacích a čelili rozdílnostem našich povah. Ale ukázalo se to, co je pro naše pracovní prostředí přirozené už od počátku vzniku. Že jsme tým srdcařů, který si chce pomáhat, hledá cesty řešení a nezalekne se, když je postavený před neznámou věc.

Loučení na letišti trvalo dlouho. A v našich kancelářích? Potkávám se i s kolegy, kteří dříve preferovali práci z domu.

Novinky a informace

Přímo do vaší emailové schránky

Prozkoumejte související články