Jan Kopecký – člověk musí zůstat v klidu a zkoušet různé cesty

Jan Kopecký – člověk musí zůstat v klidu a zkoušet různé cesty

IT už od školy

Moje IT kariéra začala už na gymnáziu, kdy se nás ve třetím ročníku ptal učitel, zda někdo umí grafiku. Přihlásil jsem se, i když jsem o tom nevěděl téměř nic . I přesto jsem nastoupil na brigádu v grafickém studiu. Dělal jsem úpravu katalogů, pohlednic, reklamy, různé retuše. Hodně mě toho naučil grafik a spoustu věcí jsem dělal metodou “pokus a omyl”. V tu dobu jsem měl k dispozici jeden z nejlepších PC ve městě.

Dodnes si pamatuji, že za první výplatu jsem si koupil boty na basket.

A pak už to všechno jelo. Na vysoké škole jsem si vybral obor obecná informatika a od druhého ročníku jsem programoval v Power Builderu v Pardubicích v Infinity.
Náhodou jsem se dostal k práci pro Corpus Solutions v Praze a už jsem tu zůstal.

Ale až ve firmě Ness jsem profesně hodně vyrostl. Zastával jsem různé pozice od programování až po vedoucího oddělení, kdy jsem dostal na starost menší tým. Tak jsem hodně pochopil celou strukturu a také to, co kdo na jaké pozici vykonává.

Člověk se musí naučit vyjednávat

Dobře mě také „vyškolil“ projekt knihovny dokumentů pro advokátní kancelář. Celý projekt běžel už roky a nebyl akceptován. Mě přijali jako projektového manažera, abych ho dovedl až k akceptaci. Dnes na to vzpomínám s úsměvem, ale zažil jsem si i horké chvilky . Nejvíc jsem si odnesl umění vyjednávání a vědomí toho, že člověk musí zůstat v klidu a zkoušet různé cesty. Někdy to trvá, než najde tu pravou pro všechny strany, ale určitě je to potřeba, a to nejen v projektech.

Člověk musí zůstat v klidu a zkoušet různé cesty.

Začátky s Enehanem


Protože už pár lidí z Enehana znám, tak to pro mě nebyla úplně neznámá firma. Hodně jsem se bavil s Eliškou Bušákovou, která se o mně zmínila, takže to nebylo z mého pohledu klasické výběrové řízení. Oslovilo mě, že dostanu prostor účastnit se marketing cloudových projektů. Se Salesforce mám bohaté zkušenosti a ze všeho nejvíc se mi líbí “custom journey automatizace” a celý ten nástroj.

V Enehanu vládne primárně osobní přístup. Myslím, že udržet takovou míru přátelské neformální atmosféry, je dnes spíš výjimečné. S tím jde ruku v ruce uvolněný dress code a velmi si cením, že mohu hodně věcí říct otevřeně, a přitom se nebát negativní reakce ze strany vedení.

Navíc mít stolní tenis v kanceláři a zahrát si s kolegy turnaj je fantastické .

To mě opravdu těší, protože jsem v kontaktu s lidmi opravdu rád a vyhovuje mi to. Karanténa mi sice přinesla doma pracovní kout, ale zároveň i kila navíc

Do Enehana ovšem jdu s cílem maximálně se rozvíjet po technické stránce. Chci se věnovat Marketing Cloudu a potřebným certifikacím. Oceňuji, že mě v tomto směru vedení firmy podporuje i motivuje.

Novinky a informace

Přímo do vaší emailové schránky

Prozkoumejte související články