Kurz Úvod do programování v Salesforce: Co všechno zvládnou ženy za 8 týdnů?

Kurz Úvod do programování v Salesforce: Co všechno zvládnou ženy za 8 týdnů?

Už 4.3.2020 otevíráme Kurz Úvod do programování v Salesforce.

Po úspěchu prvního Salesforce administrátorského kurzu jsme se rozhodli přijít s dalším, tentokrát zaměřeným na programování.

Elišku Bušákovou, hlavní lektorku developerského kurzu jsme poprosili o jeho představení.

Eliška aktuálně působí v Enehano Solutions jako Salesforce vývojářka a konzultantka. Za necelé tři roky na této pozici má za sebou například implementaci Salesforce pro ESET, kde nasazovali service cloudové řešení. Na starosti měla také integraci s telefonní ústřednou a na ni navázanou automatizaci v Salesforce pro Kofolu. Nyní pracuje na projektu pro Zonky, kde rozvíjí multicloudové řešení pro řízení procesů od marketingu, přes operations (komunikace s klienty) až po schvalování.

Eliško, co Tě přivedlo k programování?

Již od základky mi matematika či později fyzika a informatika byly nejbližšími předměty. Také jsem se účastnila takto zaměřených soustředění, a později je i pořádala. Po gymplu jsem vystudovala VŠ zcela mimo tento obor a ke studiu informatiky jsem se odhodlala až poté. Pak už šlo všechno strašně rychle. Po prváku Otevřené Informatiky na ČVUT jsem se přihlásila na letní stáž, kde jsem se dostala k Salesforce a již u něj zůstala.

Co Tě na práci nejvíce baví?

Co mě na práci Salesforce vývojářky fakt baví, je využívání toho, co už dobře znám, v kombinaci s novými výzvami. Člověk s každým projektem získá mnoho zkušeností, které na dalším využije, avšak nikdy ne stejným způsobem. Každá implementace je jiná a vždy přináší nové otázky a výzvy. Já osobně potřebuji, aby moje práce byla kreativní. Baví mě, když vymýšlíme nejlepší řešení a ladíme detaily. Odměnou pak je vidět za sebou dobře odvedenou práci. Líbí se mi, že na platformě Salesforce jde ta práce fakt rychle od ruky, protože spousta funkcionality je k dispozici out-of-the-box.

Eliška Bušáková jako účastnice panelové diskuze meetupu Women In Tech
Eliško, představila bys nám kurz Úvod do programování v Salesforce?

Kurz Úvod do programování v Salesforce je určený všem Salesforce administrátorkám, které chtějí rozšířit obzory a nahlédnout za hranu toho, kde práce admina obvykle končí. Jinými slovy, podíváme se na to, kdy a proč standardní funkcionalita Salesforce nestačí. Budeme zkoumat možná řešení, která se nabízí. A to jak teoreticky, tak prakticky. Vyhrneme si rukávy a nějaký ten kód napíšeme či upravíme. Do žádného složitého programování se ale pouštět nebudeme.

Proč se Enehano rozhodlo s kurzem začít?

Protože po odbornících v této oblasti je vysoká poptávka a není jich dostatek.

Zaměstnanost žen v IT v ČR je pouhých 11%, což nás v této otázce řadí na spodní příčky v Evropě. Proto tyto vzdělávací aktivity Enehano podporuje.

Přitom z vlastní zkušenosti mohu říct, že Salesforce nabízí skutečně pestrou paletu pozic, jak se realizovat. Není potřeba nejdřív vystudovat matfyz. Spousta věcí vypadá složitější, než ve skutečnosti je, dokud si to člověk nezkusí. Na našem kurzu si toho holky během osmi večerů zkusí fakt hodně. Doufáme, že se jim to bude líbit a motivuje je to k další cestě.

Co si z něj absolventky odnesou?

Absolventky si odnesou ucelený pohled na to, jaké možnosti Salesforce platforma nabízí, co se týče vývoje vlastní funkcionality. Z analytického pohledu zjistí, kde jsou hranice, kdy už nestačí standardní řešení a je potřeba vývoj, jaké jsou možnosti a jak jsou zhruba časově náročné. Nebude to ovšem jenom o teorii, stejně jako na minulém kurzu si především vše prakticky vyzkoušíme. Na závěrečné hodině se holky rozdělí do týmů a budou samostatně vymýšlet návrh implementace.

Kolik času mi týdně zabere příprava na kurz abych stíhala a byla v obraze?

Čas strávený vlastní přípravou bude individuální. Žádné povinné domácí úkoly na holky nechystáme, takže to bude jen a pouze o tom, kolik si z toho každá z nich bude chtít odnést. Od nás účastnice po každé hodině dostanou materiály k dané lekci, bonusové úlohy a odkazy, kde se na dané téma naučit více. Dál už to bude na nich 🙂

Komu bys kurz doporučila a komu ne?

Kurz bych doporučila adminkám, které mají rády výzvy! Kdo bude mít nějakou zkušenost s programováním, nebo v rámci své práce občas i nakoukne do triggeru a nevyleká se, má výhodu, ale nutnost to není. Naopak kurz není koncipován pro programátorky, které platformu Salesforce neznají.

Proč by měly ženy zvážit účast na kurzu?

Protože během těch osmi večerů odkryjeme spoustu blackboxů! A to nenásilnou formou. Naopak slibuji, že vysvětlovat budeme s pomocí trpaslíků a jednorožců :). Jak se s tím poperou kluci lektoři, to se ještě uvidí 🙂 Složitými tématy vás provedeme s lehkostí.

Co očekáváš od účastnic kurzu?

Očekáváme především chuť a odhodlání naučit se nové věci. Něco nad rámec běžné náplně práce adminky. Kurz je určen těm, které Salesforce již znají takže očekáváme aktivní přístup, zapojení se do diskuze a sdílení zkušeností.

Elišce děkujeme za rozhovor!

Kurz už je naplněn, ale do budoucna chystáme další!

Informace o dalších eventech Women In Tech nebo kurzech můžete sledovat na Facebooku Women In Tech CZ, anebo se přidat do LinkedIn skupiny WIT.

Novinky a informace

Přímo do vaší emailové schránky

Prozkoumejte související články