Lukáš Endal: S úsměvem jde všechno lépe. I Salesforce.

Lukáš Endal: S úsměvem jde všechno lépe. I Salesforce.

Jak vypadá Tvoje dosavadní kariérní cesta?

Posledních 17 let jsem se pohyboval v IT sektoru, přičemž jsem se zaměřil na ERP, CRM, CX a podnikové poradenství. Měl jsem příležitost pracovat s různými systémy jako je Abra, Helios, IFS a SAP. Zastával jsem pozice konzultanta, projektového manažera, vedoucího týmu nebo divize.

 

Jak ses dostal k Salesforce?

V mém přechozím zaměstnání jsme implementovali CRM řešení od společnosti SAP. Začaly nám chodit poptávky právě na Salesforce. Rozhodl jsem se vysoukat si rukávy a začal jsem se učit, jak Salesforce implementovat a prodávat. Postupně se mi podařilo okolo sebe vybudovat divizi zaměřenou přímo na Salesforce.

 

Co tě na Salesforce nejvíc zaujalo?

Za svoji kariéru jsem se setkal s mnoha systémy a Salesforce mi nejvíce sedl. Obdivuji komunitu nadšených lidí, která kolem Salesforce po celém světě vznikla. Radost sdílet informace, a ne pouze soupeřit, jak je zvykem u jiných řešení.

Je vidět, že Salesforce je jednička na trhu a že využívá zpětnou vazbu, kterou dostává globálně od obrovského množství zákazníků, a tím produkt posouvá dál. Třikrát ročně vychází release, ve kterém jsou zohledněny připomínky uživatelů. Tímto způsobem Salesforce buduje i svou komunitu, což ne každá společnost dokáže.

Jako třešnička na dortu je to, že pracuji s nejmodernějšími technologiemi v centru dění.

 

Jaké projekty či výzvy máš momentálně před sebou?

Momentálně působím jako Solution Architekt na projektu pro Českou spořitelnu, kde jako první v České republice implementujeme Financial Services Cloud od Salesforce. Je to rozsáhlý projekt zaměřený na automatizaci a digitalizaci procesů na pobočkách a kontaktních centrech banky.

Projekt představuje velkou výzvu, ale zároveň i příležitost pro inovace.

 

Máš nějaký cíl, který by sis chtěl splnit v rámci tvého působení v Enehanu?

Mojí vizí je pomáhat společnostem v úspěšné digitální transformaci a poskytovat jim nejlepší možnou zákaznickou zkušenost. Chtěl bych i nadále provázet zákazníky na této cestě v enterprise segmentu, a přitom se neustále rozvíjet.

Mám rád výzvy a ty mi Enehano dopřává.

 

Proč ses rozhodl pro Enehano? Co tě na firmě zaujalo?

Enehano vnímám jako lídra na trhu Salesforce a obdivuji hodnoty, které firma zastává. Cením si i přístupu společnosti k vzdělávání trhu a starostlivosti o své okolí.

 

Je něco, co bys chtěl do Enehana přinést, popř. změnit?

Líbí se mi, že se Enehano nesnaží jít cestou korporátů a že i přesto, že neustále roste, udržuje si přívětivost a flexibilitu rodinné firmy. Rád bych se tedy podílel na optimalizací procesů směrem ke spokojenosti společnosti a zákazníků s udržením hodnot, které jako firma máme a které nás dělají jedinečnými.

 

A na závěr – co rád děláš ve volném čase?

Baterky mi dobíjí cvičení, otužování, sauna, meditace a příroda. Radost mi dělají moje děti, tanec, poznávání nového, cestování a přátelé.

Zároveň se snažím předávat své zkušenosti a učím Digitální transformaci na soukromé vysoké škole.

Všeobecně jsem velkým fanouškem všech inovací, baví mě rozvíjet se, učit se nové věci, sbírat Trailhead odznaky a certifikace😊

Moje motto je: S úsměvem jde všechno lépe

Novinky a informace

Přímo do vaší emailové schránky

Prozkoumejte související články