Salesforce kupuje firmu na vizualizaci dat Tableau. Zaplatí za ni 356 miliard Kč.

Salesforce kupuje firmu na vizualizaci dat Tableau. Zaplatí za ni 356 miliard Kč.

Americká softwarová společnost Salesforce oznámila, že za 15,7 miliardy dolarů (zhruba 356 miliard Kč) koupí firmu Tableau Software, která se zabývá analýzou dat. Jedná o největší akvizici v historii Salesforce, díky které bude mít firma šanci rozšířit svou nabídku pro podniky a zintenzivnit tak boj s konkurencí.


Název firmy Tableau nemusí být pro laickou veřejnost příliš známé, přestože se jedná se o silně etablovanou společnost, která se zaměřuje na datovou oblast. Konkrétně nabízí platformu pro analytiku dat, včetně následné vizualizace. Firma byla založena v roce 2003 a je v současné době obchodovatelná na veřejné burze.

„Spojujeme světový CRM #1 s analytickou platformou #1. Tableau pomáhá lidem k vizualizaci a porozumění datům a Salesforce pomáhá lidem k zapojení a porozumění zákazníkům. Pro naše zákazníky je to opravdu to nejlepší z obou světů – spojuje dvě důležité platformy, které potřebuje každý zákazník, aby porozuměl svému světu,“ uvedl ve svém prohlášení Marc Benioff, předseda představenstva a generální ředitel Salesforce.

Tableau se primárně zaměřuje na podnikovou klientelu. Nyní má již přes 86 000 zákazníků, což je důležité i pro společnost Salesforce, která cílí na podobný segment zákazníků a nabízí jim produkty a služby z různých oblastí e-commerce.

Tableau Software má v současnosti kolem 4 200 zaměstnanců a dle informací bude i nadále operovat samostatně. Vedení si udrží současný generální ředitel Adam Selipsky. Salesforce díky této akvizici rychle získá další část trhu zpracování big data, což je pro podniky stále klíčovější pro efektivní provoz a optimalizaci procesů.

Chcete získat maximum z vašich dat a využít je ve váš prospěch? Rádi vám poradíme! Naplánujete si 15 minutový hovor s naším spoluzakladatelem Michalem již dnes.

Novinky a informace

Přímo do vaší emailové schránky

Prozkoumejte související články