Trailhead Academy Bootcamp Barcelona 2019

Trailhead Academy Bootcamp Barcelona 2019

Trailhead Academy Bootcamp je event, který Salesforce pořádá už nějakou dobu. Většinou je to společně s další velkou akcí, jako třeba Dreamforce. Jde o několikadenní intenzivní training zaměřený na určitou skupinu profesionálů ze Salesforce ekosystému. Například Developery, Administrátory nebo Marketing Cloud konzultanty. V duchu Salesforce “turistického” brandingu se jim říká “stezky”. Součástí taky bývá možnost udělat si jednu nebo dvě certifikace.

Enehano na Bootcampu

Tentokrát zde bylo několik poprvé: bootcamp byl poprvé v Evropě a poprvé na něm byly stezky pro architekty. Já jsem si naplánoval celkem náročný program. Vybral jsem si stezku pro systémové architekty (integrace, identita, …), ale zkoušky jsem se rozhodl dělat pro aplikační architekty (data, sdílení, ..). Musel jsem se tedy připravit sám dopředu. Bootcamp jako takový jsem potom chtěl brát jako pomoc s přípravou na zbylé certifikace z celé “cesty architekta” (kromě CTA samozřejmě, to je hudba daleké budoucnosti).

Day 0

Celý program začínal v neděli odpoledne první příležitostí pro certifikace. Dorazil jsem po obědě a jelikož už jsem Barcelonu několikrát dříve navštívil, vydal jsem se rovnou do La Vila Olímpica del Poblenou, kde se Bootcamp odehrával ve fancy hotelu Arts v Port Olímpic. Ubytování jsem si zařídil jen o pár ulic vedle, aby přesuny byly co nejkratší. Jak se ale ukázalo, ani 5 minut není dostatečně blízko. Spustil se takový liják, že na registraci a první zkoušku jsem stejně dorazil úplně promočený.

Nadšení ze atmosféry mého prvního eventu organizovaného přímo Salesforce a dárečků, které jsme všichni dostali, mi pomohlo trochu se uvolnit před první zkouškou. Ta se povedla s přehledem – Data Architecture and Management Designer – check.

Enehano na Bootcamp

Day 1

Už před osmou jsem na místě. Salesforce nám dopřává výbornou snídani a hala se začíná postupně plnit. Dorazili už i ti, co si odpustili neděli. Celkem nás je asi 350. Potkal jsem se i s Guiseppem, se kterým jsme se bavili v srpnu na Czech Dreamin’.

V 9 začíná první část výuky. Seznamujeme se s naším instruktorem na příští 4 dny. Amit Malik má se školením dost zkušeností a náš kurz System Architektů pojal opravdu dobře. Jeho hlavní moto bylo: “Je mi jedno, jestli uděláte nebo neuděláte zkoušku. Kvůli tomu tady nejsme. Naučím vás myslet jako architekt”.

Enehano na Bootcamp

První den jsme se zabývali základními pojmy a terminologií. Je důležité nazývat věci tak, jak tomu ostatní architekti rozumí. Ze začátku se možná všechno mohlo zdát tak trochu povrchní a ne příliš důsledné, ale jak den pokračoval, začalo do sebe všechno zapadat. Amit opravdu ví, co dělá.

Večer pak ještě byl k dispozici prostor pro učení pro ty kdo, měl zájem se více připravit na čtvrteční zkoušky. Kolem se vždy pohybovalo dost Salesforce expertů ať už z komunity nebo přímo zaměstnanců Salesforce. Všichni byli ochotni debatovat a radit, jak se dobře připravit a na co se zaměřit.

Enehano na Bootcamp Barcelona

Day 2

Druhý den pokračoval v podobném duchu. Dopoledne jsme pokračovali s tématem integrace, už jsme začali získávat větší přehled. Amit se snažil všechny zapojit, takže často jsme debatovali o příkladech z reálných projektů někoho z nás, nebo si opakovali nové koncepty pomocí různých her a aktivit.

Enehano na Bootcamp

Odpoledne jsme se přeorientovali na druhé hlavní téma – identitu. Vše začalo nanovo, terminologie, základní koncepty, .. Teď už ale nebylo třeba pochybovat, co z toho nakonec bude.

Na místo Study Hall jsme dostali v úterý za úkol si trochu orazit. A to tak, že jsme měli pronajatý celý klub a k dispozici spousty skvělého jídla a pití.

Enehano na Bootcamp

Day 3

Nic nového se nekonalo, pokračovali jsme v diskuzích o identitě. Po obědě jsme se pak vrhli na poslední téma: Development Lifecycle.

Salesforce se opravdu umí o své delegáty postartat. Obědy byly opravdu skvělé a i na skvělém místě.

Enehano na Bootcamp

Večer opět Study Hall, i když tentokrát už o poznání méně využívaný. Já jsem si jen počkal na Chucka Liddella, který vedl kurz aplikačních architektů a dal mi 10 minutové shrnutí všeho o sdílení a viditelnosti dat a pár tipů, na co se zaměřit. Tím jsem se ujistil, že jsem se připravoval správně a mohl jsem si v klidu dát večer vycházku.

Byl katalánský Národní den a město bylo plné demonstrantů. Večer, už to sice nebylo tak intenzivní, ale před budovou katalánského parlamentu bylo pořád dost živo.

Enehano na Bootcamp

Day 4

Poslední den, poslední dvě hodiny přípravy. Podle očekávání byla účast o dost slabší. Velká část lidí se rozhodla už připravovat na zkoušku o samotě. Já jsem se sice připravoval na zkoušku z jiného proudu, zůstal jsem ale v naší skupině a účastnil se dál debaty.

Enehano na Bootcamp

To se nakonec vyplatilo, za aktivitu a úspěšné odpovídání na dotazy jak o CTAs, Amita i našeho publika jsem si nakonec vysloužil cenu ve formě plyšového kozlíka Cloudyho.

Pak už přišel čas druhé zkoušky. Příprava se vydařila a i tu jsem bez problémů zvládnul. Sharing and Visibility Designer – check.. A tím se mi podařilo naplnit plán celého bootcampu:

Užil jsem si atmosféru a pohostinnost Salesforce eventu, potkal jsem spoustu zajímavých lidí z oboru, získal znalosti a sebedůvěru pro další přípravu na roli System Architekta a úspěšně jsem se certifikoval jako Application Architekt.

Velice úspěšných pár dní, díky moc Trailhead Academy.

Enehano na Bootcamp

Novinky a informace

Přímo do vaší emailové schránky

Prozkoumejte související články