Léto s Covidem aneb Jak vidí dovolenou Enehaňáci.

Léto s Covidem aneb Jak vidí dovolenou Enehaňáci.

Letní dny již nejsou hudbou budoucnosti a s tím, jak odkládáme kabáty do skříní nás napadlo, jestli spolu s nimi odložíme i roušky. Pro mnoho lidí je léto jedinečný okamžik na vycestování, relax a jednoduše období sladkého „nicnedělání“ nejlépe na pláži pod horkým sluncem. Avšak nyní je stále tato představa v ohrožení, a tak jsme si udělali malý průzkum, jak vlastně Enehaňáci vidí svou letní dovolenou.

S dovolenou, či bez?

Jelikož se již bezpečnostní opatření pomalu, ale jistě rozvolňují, 89 % dotázaných se rozhodlo, že vyrazí na dovolenou či poznáním a zbylých 11 % raději dovolenou tento rok ještě odloží. Favority na cestování po okolí byly kraje, jako například Český Krumlov, Šumava nebo Lipno a z našich sousedů Rakousko nebo Slovensko. Ostatně stále se není čemu divit, protože připočítávat 2 týdny povinné karantény do dovolené není ta ideální letní představa. Zahrada je místo, které panovalo v nejvyšších příčkách našeho průzkumu, takže se těšíme na krásné zahradní kreace a přehlídku nejkrásnější zahrady léta .

Zahraničí je stále lákavé

I přes tendence, kdy raději budeme brouzdat po krajích Čech a Moravy, nutno zmínit, že 65 % Enehaňáků se vydá touto cestou pro letošní léto, tak ani zahraniční destinace neunikly naší pozornosti a dozvěděli jsme se krásná místa, která zároveň mohou sloužit, jako takové doporučení do doby, kdy budete váhat, kam se vydat. Velkým překvapením byla převaha chladnějších míst, jako je Kanada, Skotsko či Grónsko, které se jeví i jako nejbezpečnější varianta tohoto roku . Z těch teplejších krajin můžeme zmínit Thajsko, Bosnu a Herzegovinu, Srí Lanku, Filipíny, Peru či Madeiru, avšak pro tento rok nejsou tím ideálním místem z důvodu stále probíhající situace.

 

Bezpečné léto

A jaký vůbec mají Enehaňáci názor na stávající bezpečnostní opatření během léta? Zde jsme si položili hlavní otázku, jestli i přes čas dovolené se budou dodržovat roušky a případné rozestupy. A není překvapením, že lidé jsou zodpovědní a hlavně tolerantní vůči svému okolí, jelikož v podstatě bez zaváhání se vždy objevila odpověď „ano“, ale vždy k tomu je potřeba dodat náš selský rozum, jelikož plavat samotný v přehradě s rouškou není úplně ideální představa horkého letního dne.

Jak můžeme vidět, tak pomalu a jistě se věci navracejí k normálu a my tak můžeme mít více energie na to, co nás baví než jen přemýšlet, co vše je zakázané. Doufáme, že i vy si užijete krásných slunečních dnů bez zbytečných starostí. Společně jsme to zvládli!  

 

Novinky a informace

Přímo do vaší emailové schránky

Prozkoumejte související články