Digital Transformation Summit

Digital Transformation Summit

Salesforce jako low-code platforma

Salesforce jako low-code platforma

Postupným vývojem si Salesforce vydobyl své místo jako přední leader ve světe low-code platforem. Efektivita a jednoduchost tohoto nástroje si získala srdce mnoha spokojených klientů, kteří tímto pronikli do světa, kde již neznamená „vývoj = znalost kódu“.  

Co to znamená?

Vývoj aplikací vždy byl v područí týmu developerů, kteří se starali o celkový vývoj, ke kterému jsou zapotřebí znalosti kódu, architektury, dávka trpělivosti a pečlivosti a také špetka „know-how“. Avšak toto již není pravidlem s příchodem low-code vývojového rozhraní. Nástroj, který díky své jednoduchosti, otevírá dveře pro vývoj aplikací i zaměstnancům z netechnických oblastí. Komplexní znalost programovacích jazyků zastupuje grafické rozhraní neboli „GUI – graphical user interface“.

Tato příležitost pro vývoj customizovaných aplikací nese hned několik výhod ať už pro zaměstnance, či samotnou společnost. Developerské týmy ušetří více času s vyřizováním nových požadavků, které si nyní mohou jiné týmy připravit dle svých představ. Firma tak nemusí nákladně rozšiřovat řady vývojového týmu. Ale i tomuto týmu se zde nabízí nové možnosti, jako je pokrytí technologického pokroku, jelikož s novými technologiemi, operačními systémy, prohlížeči je velice náročné držet tempo pro efektivní vývoj a díky tomu, že celá low-code platforma udržuje a podporuje nové technologie, je tak daleko snazší udržet si přehled v současných trendech.  

Low-code vs očekávání

Primární princip jsme si již shrnuli, chceme pracovat efektivně, ušetřit náklady a podpořit celkový růst zaměstnanců, ale co je vlastně potřeba zohlednit a očekávat od té správné platformy?

  • Datová centricita

Samotná aplikace je tak dobrá, jako data, na kterých je postavena a je také schopna jednoduché integrace s novými. Tato možnost přináší absolutně nový pohled na komplexní kontext v reálném čase, jelikož úspěšný byznys spoléhá na možnost mít rychlý přístup do velkého množství dat.  

  • Architektura na principu Cloudu

Samozřejmě vytvoření aplikace vyžaduje více než jen uživatelské rozhraní, je zde mnoho dalších malých služeb, které je třeba připojit a spravovat, od zabezpečení, certifikátů až po autorizaci či push notifikace. Low-code vývojové prostředí nabízí všechny tyto aditivní služby shromážděné na jednom místě v požadovaném formátu, takže i bez developerských zkušeností a s jednoduchostí jednoho přetažení je zaměstnanec schopen poskládat celou aplikaci, aniž by se dotkl kódu.  

  • Podpora skrze platformy

Díky této podpoře multi-plaftorm se již nemusíte spoléhat na specifickou vývojovou aplikaci pro jednu věc a následně přes jinou aplikaci pro věc druhou. Aby si podnik zachoval kompetitivního ducha napříč všemi dostupnými médii, je zapotřebí zajistit platformu, která nabízí „all-in-one“ řešení pro vývoj všech potřebných aplikací na jednom místě pro všechny dostupná zařízení.  

  • Drag-and-drop nástroje

Jedna z klíčových předností této platformy, která nabízí rychlý a kvalitní vývoj. Pokročilé drag-and-drop nástroje společně s grafickým rozhraním vytváří jedinečný prostor pro intuitivní správu za pomoci výběru, přidávání či pouze kliknutí jednotlivých elementů a jejich byznys logiky či nastavení.  

  • Flexibilita

Pro vývoj aplikací, které budou přesně odpovídat požadavkům pro byznys či klienta, je potřeba mít po ruce něco, co je otevřené novým možnostem a poskytuje flexibilitu tím i také plnou podporu všech nejvíce potřebných programovacích jazyků jako například Java, HTML5, Python, PHP atd. Samozřejmostí by mělo být škálování dle počtu transakcí přicházející od klienta a také zabudované nástroje na testování, analýzu a nasazení aplikací.  

Nenechte se omezovat kódem

To, že aplikace běží na bázi kódu, ještě neznamená, aby tak museli jednat i developeři. Lightning platforma nabízí možnosti, které umožňují vývoj customizovaných aplikací pro každého. Budoucnost není ve znalostech programovacích jazyků, ale v možnostech, jak vyvíjet aplikace, aniž byste je museli využít. Dle průzkumu, který provedla společnost Gartner bude v roce 2024 low-code způsob vývoje zodpovědný za více než 65% celkové vývojové aktivity.  Když si tedy položíme otázku, kdo může vyvíjet aplikace? Odpověď již díky lightning platformě známe. Každý!  

Novinky a informace

Přímo do vaší emailové schránky

Prozkoumejte související články