Vytěžujte a vizualizujte svá data pomocí Tableau

Vytěžujte a vizualizujte svá data pomocí Tableau

Od dat k informacím

V dnešním světě jsou data a informace, které z nich můžeme získat, největším přínosem 21. století (někteří říkají, že je to jako nová ropa). A mít nástroje, které tento proces usnadní, je klíčové. Stále více zaměstnanců navíc bude muset mít větší znalosti o tom, jak s daty pracovat, jak jim rozumět a jaké poznatky si z nich vzít.

Potřeba samoobslužné analýzy dat, kdy uživatelé mají přístup ke správným datům ve správný čas, je důležitější než kdy jindy, protože to, co je potřeba dnes, může být velmi odlišné od toho, co bude potřeba zítra.

Dnes i ty nejmenší podniky každý den generují tuny (tisíce) dat . Takový objem dat může být ohromující a uživatelé se v nich mohou snadno ztratit. Přitom některá data nám pomáhají s každodenními operacemi nebo strategickými rozhodnutími, ale některá z nich jsou jen zmatek, který odvádí pozornost od toho, co je skutečně důležité.

„Správná data“ nám pomáhají dělat lepší a rychlejší rozhodnutí, ale jen pokud je proměníme je v informace. Informace o vašich procesech, zákaznících nebo zaměstnancích. Abychom toho byli schopni, potřebujeme nástroj, který bude sbírat, transformovat, čistit a vizualizovat data a vytvářet informace. A v tom Tableau vyniká.

Co je Tableau?

Tableauje business inteligence (BI) platforma pro vizualizaci dat, která pomáhá zjednodušit nezpracovaná/neroztříděná data do velmi snadno srozumitelného formátu, usnadňuje  manipulaci s daty a díky schopnosti řešit problémy pomocí dat a vhledů posiluje uživatele na jakékoli úrovni v dané firmě.

Tableau nevyžaduje technické nebo programovací dovednosti k vytvoření krásných a informativních reportů pro každodenní procesy nebo dlouhodobá rozhodnutí. Pokud jste ale fanoušky skriptů Python nebo R, můžete je implementovat do svého analytického procesu.

A jak to funguje? Připojte Tableau k více datovým zdrojům, od jednoduchého excelové tabulky až po komplexní cloudovou databázi jako je Snowflake. Extrahujte a připravte data, která budete pro analýzu potřebovat. Analyzujte data z různých pohledů pomocí různých typů grafů a datových kombinací, dokud nenajdete náhled, který vám pomůže s zásadním rozhodnutím, nebo dokud nevytvoříte perfektní dashboard, který budete používat každý den.

Tableau je vytvořen tak, že všechny druhy tabulek, poznámek a grafů s různými styly  mohou být umístěny současně na jednom dashboardu. Můžete vytvořit cokoliv od jednoduchého sloupcového grafu až po složité mapové vrstvy, vše během pár kliknutí.

Proč jsme si v Enehanu vybrali Tableau?

Jak už víte, jsme nadšenci a odborníci na Salesforce. Před dvěma lety Salesforce získal Tableau, takže když jsme hodnotili, který nástroj interně použít, Tableau byla jasná volba, protože se stala součástí našeho milovaného ekosystému. To však nebyl jediný důvod. Druhým a možná primárním důvodem je, že Tableau je pravděpodobně nejlepším nástrojem na trhu, který splňuje všechny naše požadavky, a jak se stále hlouběji noříme do jeho funkčnosti, stali jsme se na něm závislí. V dobrém slova smyslu, samozřejmě.

Můžete se ptát, proč nepoužíváme reporty Salesforce, když je to naše milovaná platforma, a je to velmi dobrá otázka. Používáme Salesforce nativní reporting, jak jen to jde, ale má to svá omezení. Sestavy Salesforce používají pouze data uložená v platformě Salesforce, ale v některých případech potřebujeme vylepšit data Salesforce daty z jiného zdroje (v našem případě např. o soubor v Excelu), a to v rámci samotného Salesforce není možné. Nebo musíme vytvořit nějaké pokročilé výpočty. Ve všech těchto případech vám BI nástroj, jako je Tableau, usnadní život. Neznamená to, že jsme přestali používat Salesforce, v mnoha případech je to stále cenné, ale nejlepším přístupem je podle nás kombinovat tyto možnosti na základě aktuální potřeby.

Jak vám může Tableau pomoci?

Tableau vám může přinést hodnotu bez ohledu na to, zda jste malý podnik s 30 zaměstnanci nebo nadnárodní společnost s tisíci uživateli. Hlavní výhody použití Tableau jsou následující:

– import více zdrojů dat na jedno místo,

– provádění základních operací ETL (extract-transform-load) (jako čištění dat, seskupování, agregace a mnoho dalších),

– poskytování krásných a barevných přehledů a dashboardů komukoliv ve vaší firmě,

– přípravu průzkumné analýzy rychlostí myšlenky,

– automatizace opakovaných manuálních úkolů

– a kontrola přístupu k vašim datům.

Jedním z přínosů, který bychom chtěli zdůraznit především, je dostupnost samoobslužné analýzy bez jakýchkoli programovacích znalostí nebo předchozích zkušeností.

Díky tomuto mocnému nástroji může kdokoli ve vaší firmě po řádném proškolení snadno vytvářet a sdílet cenné postřehy, které najdeme v záplavě dat všude kolem nás. A to je cesta vpřed.

Enehano Solutions se stalo partnerem Tableau, takže vám můžeme pomoci najít výhody pro Vaši firmu v rámci platformy Tableau a pomoci vám získat co nejvíce poznatků z vašich dat, abyste mohli učinit nejlepší rozhodnutí, které vám pomůže najít správný směr.

Pokud máte jakékoliv otázky k vytěžování a vizualizaci dat i ve vaší společnosti, neváhejte nám napsat, rádi se s Vámi nezávazně spojíme.

Novinky a informace

Přímo do vaší emailové schránky

Prozkoumejte související články