Nevím, jak to máte vy a určitě se najde spousta lidí, kteří na náhody věří. Já k nim však nepatřím. Myslím, že žádná náhoda neexistuje a drobnosti, které označujeme za náhody, nám dávají možnost vybrat si svou cestu.
Měla jsem psát tento článek o ženách stojících za Women in Tech CZ. Samozřejmě první dotaz, který mě napadl, byl, jak se k Salesforce dostaly. Většina mi odpověděla, že náhodou a já se neubránila úsměvu.
Nejdřív vám chci ovšem představit ženy, které Women in Tech CZ v současné době organizují.
Kdo za to může?
Jsou to Zuzana Maděrová a Eliška Bušáková – dvě Community Co-leaderky, nekonečné studnice nápadů, co bychom mohly jak vylepšit. Tereza Samochinová, naše HR Community expertka, která nám poskytuje HR poradenství. Kristína Puškášová, která se stará o marketing a pro mě Social media guru. Ukazuje mi, že se v tomto směru mám hodně co učit. A v neposlední řadě já, Jaroslava Forche Frišová a Magdaléna Macků, která vám udělá support na všechno, co si zrovna vzpomenete a občas jí přemluvíte i něco online povědět 😊.

Jak jsme se k Salesforce dostaly?
Jako spojující nitka všech příběhů je 8týdenní administrátorský kurz Salesforce pro ženy.
U mě osobně to bylo tak, že manžel pracující hodně o Salesforce mluvil. Po jeho účasti na Basecampu jsem už sama chtěla takovou akci najít a zúčastnit se. Tehdy mi „náhodou“ přišla pozvánka na 8týdenní kurz Úvod do Salesforce. Přišla přesně v ten správný čas. Tak začal můj sen změny zaměření do IT.
Velmi podobně to měla Kristína Puškášová, která se o Salesforce dozvěděla od partnera. Když byla v USA, každý věděl, co je to Salesforce a případové studie rozebírali i na univerzitě. V okamžiku, kdy jí partner poslal pozvánku na kurz, už byla ruka v rukávě.
„Měla jsem šanci používat Salesforce jako zákazník pět let, až jsem se dostala k administraci a nadchlo mě to tak, že jsem se tím začala živit profesionálně.“ Magdaléna Macků, lektorka kurzu
Ano, nadchlo nás to všechny. Každá se samozřejmě potýkáme s výzvami, kterých je v IT nepřeberné množství, pro Zuzanu Maděrovou je to třeba admin certifikace, pro mě a Magdalénu Macků zase to, že jsme se začaly pracovat v „mužském“ světě IT.
Hodně se ztotožňuji se spolužačkou z kurzu Miroslavou Vodičkovou, která v IT vidí prostor i pro ženy.
V IT se pohybují fajn, pěkné, chytré, vtipné a veselé holky jako v každém jiném oboru. Miroslava Vodičková, účastnice kurzu
Cíle žen
Pro organizátorky Women in Tech CZ tohle platí na 100%. Jsou různého zaměření a s různými cíli. Máme mezi sebou Kristínu, která má marketing hluboko pod kůží a chce si udělat certifikace například Marketing Cloudu nebo Pardotu. Zuzka zase chce zautomatizovat procesy a to nejen pro marketing, ale i Sales a CX. Magda, původně obchodnice, zase sní o programování v Apexu. Každá jsme jiná a každá z nás přispívá svým pohledem a celek tvoří kouzlo Women in Tech CZ.
Hlavně se nebát
Sama vím, jak je velmi těžké rozhodování při zásadní změně kariéry, jaké obavy se v noci vynořují a jaká to nese rizika. Velmi podobně to vnímám i u složitějšího řešení v práci.
Ovšem myslím, že je lepší do něčeho jít trochu po hlavě a věřit, že to dobře dopadne. Dát do toho všechno, protože ta energie se vám zaručeně vrátí. V tom spatřuji největší přínos Women in Tech CZ. Vědomí toho, že na to nejste zdaleka sama a navíc se můžete svěřit ženám, které tohle vše chápou a nabídnout podporu.
Pokud jste se k tomuto článku dostali, tak věřím, že ani to není náhoda a jistě to bude mít ten správný přínos.
Tím bych vás chtěla pozvat na další akce, které mají tyto ženy “na svědomí” 😊
Jsou to neformální online eventy Na sklenku vína se Salesforce na různá témata
- Salesforce administrace 27.4.2020 17.30
- Salesforce developerky 4.5.2020 17.30
- Salesforce Business analýza 11.5.2020 17.30
- Salesforce Special English Version 18.5.2020 17.30
Budeme se těšit na setkání.
Pro více zajímavých článků a tipů navštivte nás Enehano Blog!