Digital Transformation Summit

Digital Transformation Summit

Kdo stojí za organizací Women in Tech CZ?

Nevím, jak to máte vy a určitě se najde spousta lidí, kteří na náhody věří. Já k nim však nepatřím. Myslím, že žádná náhoda neexistuje a drobnosti, které označujeme za náhody, nám dávají možnost vybrat si svou cestu.  

Měla jsem psát tento článek o ženách stojících za Women in Tech CZ. Samozřejmě první dotaz, který mě napadl, byl, jak se k Salesforce dostaly. Většina mi odpověděla, že náhodou a já se neubránila úsměvu.

Nejdřív vám chci ovšem představit ženy, které Women in Tech CZ v současné době organizují.

Kdo za to může?

Jsou to Zuzana Maděrová a Eliška Bušáková – dvě Community Co-leaderky, nekonečné studnice nápadů, co bychom mohly jak vylepšit. Tereza Samochinová, naše HR Community expertka, která nám poskytuje HR poradenství. Kristína Puškášová, která se stará o marketing a pro mě Social media guru. Ukazuje mi, že se v tomto směru mám hodně co učit. A v neposlední řadě já, Jaroslava Forche FrišováMagdaléna Macků, která vám udělá support na všechno, co si zrovna vzpomenete a občas jí přemluvíte i něco online povědět .

Kristína Puškášová, Eliška Bušáková, Magdaléna Macků, Zuzana Maderová, Linda Langerová, Jaroslava Forche Frišová (řazené zleva nahoře)

Jak jsme se k Salesforce dostaly?

Jako spojující nitka všech příběhů je 8týdenní administrátorský kurz Salesforce pro ženy.

U mě osobně to bylo tak, že manžel pracující hodně o Salesforce mluvil. Po jeho účasti na Basecampu jsem už sama chtěla takovou akci najít a zúčastnit se. Tehdy mi „náhodou“ přišla pozvánka na 8týdenní kurz Úvod do Salesforce. Přišla přesně v ten správný čas. Tak začal můj sen změny zaměření do IT.

Velmi podobně to měla Kristína Puškášová, která se o Salesforce dozvěděla od partnera. Když byla v USA, každý věděl, co je to Salesforce a případové studie rozebírali i na univerzitě. V okamžiku, kdy jí partner poslal pozvánku na kurz, už byla ruka v rukávě.  

„Měla jsem šanci používat Salesforce jako zákazník pět let, až jsem se dostala k administraci a nadchlo mě to tak, že jsem se tím začala živit profesionálně.“ Magdaléna Macků, lektorka kurzu

Ano, nadchlo nás to všechny. Každá se samozřejmě potýkáme s výzvami, kterých je v IT nepřeberné množství, pro Zuzanu Maděrovou je to třeba admin certifikace, pro mě a Magdalénu Macků zase to, že jsme se začaly pracovat v „mužském“ světě IT.

Hodně se ztotožňuji se spolužačkou z kurzu Miroslavou Vodičkovou, která v IT vidí prostor i pro ženy.

 V IT se pohybují fajn, pěkné, chytré, vtipné a veselé holky jako v každém jiném oboru. Miroslava Vodičková, účastnice kurzu

Cíle žen

Pro organizátorky Women in Tech CZ tohle platí na 100%. Jsou různého zaměření a s různými cíli. Máme mezi sebou Kristínu, která má marketing hluboko pod kůží a chce si udělat certifikace například Marketing Cloudu nebo Pardotu. Zuzka zase chce zautomatizovat procesy a to nejen pro marketing, ale i Sales a CX. Magda, původně obchodnice, zase sní o programování v Apexu. Každá jsme jiná a každá z nás přispívá svým pohledem a celek tvoří kouzlo Women in Tech CZ.

Hlavně se nebát

Sama vím, jak je velmi těžké rozhodování při zásadní změně kariéry, jaké obavy se v noci vynořují a jaká to nese rizika. Velmi podobně to vnímám i u složitějšího řešení v práci.

Ovšem myslím, že je lepší do něčeho jít trochu po hlavě a věřit, že to dobře dopadne. Dát do toho všechno, protože ta energie se vám zaručeně vrátí. V tom spatřuji největší přínos  Women in Tech CZ. Vědomí toho, že na to nejste zdaleka sama a navíc se můžete svěřit ženám, které tohle vše chápou a nabídnout podporu.

Pokud jste se k tomuto článku dostali, tak věřím, že ani to není náhoda a jistě to bude mít ten správný přínos.  

Tím bych vás chtěla pozvat na další akce, které mají tyto ženy “na svědomí”

Jsou to neformální online eventy Na sklenku vína se Salesforce na různá témata

Budeme se těšit na setkání.

Pro více zajímavých článků a tipů navštivte nás Enehano Blog!

Novinky a informace

Přímo do vaší emailové schránky

Prozkoumejte související články